Adrspaskie Skalne Miasto to jedna z największych atrakcji północnych Czech. Rozciągający się na ponad 17 hektarach skalny labirynt, stworzony przez tysiące iglic, maczug i wież z piaskowca, został odkryty dopiero 200 lat temu. Dzięki temu jego surowe piękno pozostaje niemal nienaruszone, a jego urok doceniany nie tylko przez turystów, ale i...filmowców. Otulone zimowym śniegiem wąwozy w Skalnym Mieście zagrały w końcu w hollywoodzkim hicie „Opowieści z Narnii!”. Co warto zobaczyć, wędrując skalnymi szlakami Adrspachu?

Spacer między wysokimi na ponad 100 metrów ścianami z piaskowca pozwala cieszyć się widokiem razbudzających wyobraźnię formacji skalnych. Majestatyczny „Dzban”, portretowani na setkach pocztówek „Kochankowie” czy „Mysia Dziura” - wąska i nieco klaustrofobiczna szczelina – ich sekrety można łatwo odkryć, wędrując zielonym szlakiem (czas przejścia ok. 3 h). Wyraźne oznakowanie trasy, dostosowanie jej częściowo również do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz informacja w kilku językach pozwalają każdemu cieszyć się jej majestatycznym pięknem.

Osoby, które chciałyby uciec na chwilę od tłumów zwiedzających Skalne Miasto w Adrspachu, mogą łatwo to zrobić. Po zakończeniu ulubionego przez turystów rejsu po Adrspaskim Jeziorku wystarczy wkroczyć na szlak żółty, by odkryć mniej znane zakątki skalnych labiryntów – a może nawet dojść do sąsiedniego Teplickiego Skalnego Miasta

Czynne całorocznie w godz. 08:00 - 18:00.

Bilety wstępu:
dorośli - 70 kc,
dzieci (od 6 lat), młodzież, emeryci - 35 kc,
bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) - 170 kc,
zwierzęta (psy) - 10 kc,

Rejs po skalnym jeziorku - od kwietnia do października w godz. 09:00 - 17:00
Bilet wstępu: 50 kc, dzieci do lat 6 bezpłatnie.

Ceny Parkingu:
Rower - 10 kc
Motocykl - 40 kc
Auto osobowe - 100 kc
Autobus - 300 kc
Minibus - Mały autokar - 200 kc

Toalety i prysznice czynne od 08:00 do 18:00

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Adrspach Skalne Miasto (CZ), Dolní Adršpach č.p. 26 , Adrspach
  • sudety@kudowa.pl
  • www.kudowa.net.pl
Regulamin