Arka Noego w Pławnej u podnóża Gór Izerskich to zapewne jedyna biblijna legenda na świecie, której można...dotknąć! Majestatyczna sylwetka tej nietypowej atrakcji, mierząca 40 metrów długości, 15 metrów szerokości i 10 metrów wysokości, widoczna jest już z kilku kilometrów. Sama Arka, podobnie jak jej biblijny pierwowzór, osiadła na malowniczym wzniesieniu tuż obok Kościoła św. Tekli – nie sposób jej nie zauważyć, wjeżdżając do tej malowniczej miejscowości! Co czeka zwiedzających w jej wnętrzu?

Potężne wnętrza Arki rozpali wyobraźnię każdego. To wzniesione z wiekowych, „zmęczonych” czasem belek, to jedna z najbardziej zajmujących galerii sztuki sakralnej, jaką można odwiedzić w Karkonoszach. Dzięki pasji i pomysłowości Dariusza Milińskiego – znanego malarza i „konstruktora marzeń” - w środku można poznać sekrety Arki Przymierza, a także podziwiać liczne ikony, kapliczki oraz rekonstrukcje najsłynniejszych relikwii świata. Miłośnicy biblijnych historii znajda tu również zgromadzone przez Noego XXI.wieku zwierzęta!

Arka Noego jest częścią rozrastającego się u podnóża gór projektu „Pławna-Miejsce Magiczne” i, jak żadna atrakcja w regionie, zadziwia młodszych, starszych i...tych całkiem dorosłych. Aby zgłębić jej biblijne tajemnice, koniecznie udaj się do niewielkiej Pławnej – a Arka sama Cię znajdzie! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin