Chociaż Jakuszyce położone są na wysokości prawie 900 m n.p.m. to panują tu warunki klimatyczne podobne do alpejskich na wysokości 1500 m n.p.m. To stwarza idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego – jest dużo śniegu i zalega on na trasach dość długo. Nie ma tu wiele tras zjazdowych – Polana Jakuszycka to królestwo biegówek!

Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu „Jakuszyce” znany jest narciarskim biegaczom i kibicom tego sportu od lat, szczególnie zwłaszcza sprawą odbywającego się tutaj co roku Biegu Piastów i innych imprez. Ośrodek Narciarstwa Biegowego – Jakuszyce – oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, od bardzo łatwych do bardzo trudnych, o łącznej długości blisko 100 km.

Większość tras położona jest w Górach Izerskich, centrum ośrodka znajduje się na Polanie Jakuszyckiej, tuż przy drodze międzynarodowej E65, nieopodal granicy z Czechami, przy stacji kolejowej.

Z kolei w dzielnicy Biała Dolina, dostępne są nowe trasy biegowe, z których bez problemu można udać się na spacer do Ośrodka Biegowego w Jakuszycach. Biegówki stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Biegówki Jakuszyce, Jakuszyce 7, 58-580 Szklarska Poręba
  • 75 717 20 22
  • biuro@bieg-piastow.pl
  • www.bieg-piastow.pl
Regulamin