Otoczony lasem stromych, wyniosłych piaskowych skał, Zamek Hruba Skala to perła Czeskiego Raju. Wzniesiony na surowych skalnych blokach i spoglądający z wysokości ponad 60 metrów na płynącą w dole rzekę Libankę, ten majestatyczny gród leży na popularnym „Złotym Szlaku” i jest częstym celem wycieczek pieszych, rowerowych i...narciarskich. Sam „Czeski Raj” jest w końcu jednym z najpiękniejszych krajobrazowo regionów naszego południowego sąsiada. Przez jego doliny, gęste lasy i skalne labirynty przebiega gęsta część szlaków, dostosowanych dla każdego użytkownika.

Aby odnaleźć Zamek Hruba Skala, wystarczy udać się do sympatycznego Turnova – słynna twierdza znajduje się niecałe 9 kilometrów stąd. Na miejscu czekają turystów liczne tajemnice i ciekawostki, które można poznać, zwiedzając wybrane części zamku z przewodnikiem. Spacerując korytarzami i murami, wzniesionymi w XIV.wieku, będzie można usłyszeć krwawe historie dotyczące wojowniczych husytów czy potężnego rodu Wallensteinów.

Cały zamek jest dziś jednym z piękniejszych historycznych hoteli w Czechach. Dlatego, zamiast muzealnych ekspozycji, w gotyckich salach tej warowni znajdziemy elegancko wyposażone hotelowe pokoje. Warto skusić się na talerz pełen smakołyków, inspirowanych średniowieczną kuchnią dworską w piwnicach „Średniowiecznej karczmy”, a latem wychylić kieliszek wina na toczonym zielenią pałacowym tarasie.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Cesky Raj Hruba Skala (CZ), , 511-01 Hrubá Skála
  • +420 481 389 527
  • hrubaskala@craj.cz
  • www.obechrubaskala.cz
Regulamin