Słynny Chybotek w Szklarskiej Porębie to miejsce, gdzie każdy może uwierzyć, że wiara przenosi góry. W tym przypadku – wcale niemały kawałek gór! Charakterystyczna grupa skalna, która oczarowywała turystów już w XIX wieku, to skupisko pokaźnych granitowych bloków. Największy z nich, o średnicy 4 metrów, wspiera się na sąsiednich głazach w zaledwie dwóch miejscach i przy niewielkim użyciu siły można go... rozhuśtać!

Nietypowy kształt przez wieki sprawiał, że wokół Chybotka krążyły liczne legendy. O czym? Oczywiście o Duchu Gór! Jedna z nich twierdziła, że pod największym z kamieni znajduje się wejście do legendarnego skarbca władcy Karkonoszy, wypełnionego po brzegi szlachetnymi kamieniami. Przed wojną Chybotek (zwany wtedy jako „Misa Cukru”!) był szczególnie popularnym miejscem wycieczek wśród turystów, którzy zahaczali o niego, odwiedzając pobliski Złoty Widok i tajemniczy „Grób Karkonosza”.

Warto dziś pójść w ich ślady i dać się uwieść panoramamie karkonoskich szczytów – tym bardziej że prowadzący tędy szlak niebieski gwarantuje w jedne z najpiękniejszych widoków Szklarskiej Poręby!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Chybotek, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin