Dom Kata w Kowarach to atrakcja, której nie powinni przegapić miłośnicy wakacji z dreszczykiem. W tym znajdującym się na peryferiach miasteczka zabytkowym domu mieszkał, zgodnie z legendą, ostatni miejski kat. Dziś w jego dawnym domostwie goście mogą odkryć tajniki najbardziej mrocznego średniowiecznego rzemiosła, które do dziś wywołuje dreszczyk strachu i fascynacji zarazem.

W Domu Kata w Kowarach, u stóp majestatycznej Śnieżki, znajdują się autentyczne, zabytkowe obiekty, które służyły przed wiekami jako złowrogie machiny śmierci. Dotykając ich i poznając ich historię, każdy może zrozumieć, jak w dawnych wiekach egzekwowano najsurowsze wyroki i zdobywano najbardziej skrywane zeznania.

We wnętrzach Domu Kata znajdziemy katowski miecz i klatkę, gdzie osadzony więzień odbywał karę. Zobaczymy tu także narzędzia tortur, dzięki którym nawet najbardziej zatwardziali przestępcy przyznawali się do swoich win.

Jeżeli lubicie poczuć dreszczyk emocji i chcecie dotknąć strasznej i fascynującej zarazem historii, zarezerwujcie czas i odwiedźcie Dom Kata w Kowarach jeszcze dziś! 

Godziny otwarcia: 10:00 - 17:00  (w sezonie letnim wtorek-niedziela, poza sezonem piątek-sobota)

Ceny biletów: normalny: 12zł, ulgowy (dzieci do 12lat): 7zł, grupy do 15 osób: 10zł

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin