Dziki Wodospad to jedno z tych kilku rzadziej odwiedzanych miejsc w Karkonoszach, które z pewnością warto odkryć dla siebie podczas wizyty w Karpaczu. Niewielki, schowany wśród gęstego lasu tuż obok głównej drogi prowadzącej do wyciągu na Kopę, uwodzi cichym szumem i zachęca do zanurzenia stóp w chłodnej wodzie w gorące letnie dni.

Kamienna zapora postawiona na Łomnicy, która stworzyła Dziki Wodospad, została postawiona w 1915 roku. Rzeka, która wypływa z górskiego grzbietu na wysokości 1407 m n.p.m ma prawdziwie „dziki” i nieokiełznany charakter, który niestety bywał dla Karpacza kłopotliwy. Konstrukcja znakomicie spełniała swoje najważniejsze zadanie: chroniła karkonoskie wsie przed katastrofalnymi skutkami częstych powodzi, powodowanych przez szalejącą rzekę. To właśnie dzięki tej tamie Karpacz i okolice były bezpieczne podczas „powodzi stulecia” 1997 roku.

Dzisiaj Dziki Wodospad kusi możliwością odpoczynku w cieniu potężnych drzew w gorące letnie dni i zachwyca fantastycznymi lodowymi formami, które lśnią wśród zalegającego śnieżnego puchu. Czy to nie wystarczające powody, by odwiedzić to niezwykłe miejsce?

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Dziki Wodospad, , 58-540 Karpacz
Regulamin