Góra Szybowcowa (516 m n.p.m), najwyższy szczyt Grzbietu Małego Gór Kaczawskich, to popularny i niezwykle widokowy cel wycieczek mieszkańców Jeleniej Góry i okolic. Znajdująca się na obrzeżach miasta, z dala od wysokich budynków, gwarantuje górskie panoramy potężnych Karkonoszy i solidną dawkę podniebnych atrakcji na najwyższym poziomie!

Szczyt Góry Szybowcowej to miejsce kultowe na mapie Jeleniej Góry. To właśnie tutaj od 1924 uczyły się podbijać przestworza sławy niemieckiego lotnictwa – w tym kontrowersyjna „pilotka Hitlera” Hanna Reitsch. Dziś działa tu nie mniej sławny Aeroklub Jelenia Góra, pod którego skrzydłami trenował m.in. polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Nic dziwnego – w końcu wyjątkowo silne prądy powietrzne dookoła góry pozwalają osiągnąć pułap aż 10 000 metrów!

Góra Szybowcowa to także świetne miejsce na relaks w znajdującym się tu barze „u czarownic” Hexa 66, trening rowerowy czy spokojny spacer nordic walking. O każdej porze roku warto wybrać się tu, by podziwiać z niewielkiego szczytu Kotlinę Jeleniogórską w całej okazałości!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Góra Szybowcowa, , 58-521 Jeżów Sudecki
Regulamin