Huta „Julia” w Piechowicach to jedna z najbardziej zaskakujących i angażujących atrakcji Karkonoszy. To jedyna czynna do dziś część dawnej Huty „Józefina” w Szklarskiej Porębie, a zarazem – pamiątka dawnej świetności i bogactwa regionu Karkonoszy i Gór Izerskich. Znana w całej Europie od ponad 140 lat z misternie obrabianego szkła kryształowego, „Julia” kryje w sobie wiele sekretów dawnego rzemiosła, które zbudowało w dawnych wiekach hutnicze potęgi tych ziem. Czym „Julia” zaskakuje dziś najbardziej?
 
Zwiedzając przemysłowe wnętrza huty, wciąż tętniące życiem, można poznać niejeden szklarski sekret i niejedną historię. Mało kto w końcu wie, że w niepozornych halach „Julii” znanego na całym Śląsku hrabiego Schaffgotscha powstawały od XIX. wieku szkła kryształowe, które trafiały na królewskie stoły w całej Europie. Cenione ze względu na precyzję wykonania, fantazję projektu i unikalność wzorów, wyroby „Julii” były kopiowane wśród prawdziwych liderów XIX.- i XX.-wiecznej sztuki szklarskiej. Może właśnie dlatego tutejsze receptury i procedury były tak pilnie strzeżone...?
 
Podążając za przewodnikiem, goście odbywają fascynującą podróż w czasie, by spotkać geniusza karkonoskich mistrzów Szklarskich, który dziś żyje już tylko w Hucie „Julia”. Aby poznać świat sekretów kryształowego szkła, zarezerwujcie swój bilet wstępu jeszcze dziś! 
Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Huta Szkła Julia, Żymierskiego 73, 58-573 Piechowice
  • +48 75 761 24 13
  • turystyka@hutajulia.com
  • www.crystaljulia.com
Regulamin