Śnieżne Jakuszyce to bez wątpienia stolica polskiego narciarstwa biegowego. Znajdujący się wśród lasów i dolin Gór Izerskich ośrodek narciarski oferuje ponad 100 kilometrów tras biegowych na światowym poziomie i coraz prężniej rozwijającą się infrastrukturę. 

Każdy znajdzie tu trasę, która spełni jego biegowe oczekiwania – od popularnej, „spacerowej” trasy łączącej Polanę Jakuszycką z tętniącą życiem ze Stacją Turystyczną Orle, przez stromy i wymagający niezłej kondycji „Samolot” po widokowe trasy, mające homologację światową FIS. To jednak nie wszystko: Jakuszyce od niedawna stały się popularnym miejscem treningów mushingu – dlatego odwiedzając dziką Polanę Jakuszycką można natknąć się na pędząc zaprzęg syberyjskich huskych!

 

Do niedawna dzikie i znajdujące się „na końcu świata” Jakuszyce mają coraz lepszą infrastrukturę – na miejscu można bez problemu wypożyczyć i naprawić narty, zregenerować się w jednym z obleganych przez narciarzy z całej Europy barów, a nawet – szybko i przyjemnie udac się pociągiem do pobliskiego Harrachova. 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Jakuszyce, Jakuszyce 8A, 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin