Jaskinie Dolomitowe w Bozkovie mają wiele „NAJ”. To jedne z najpiękniejszych podziemnych atrakcji Czech i jednocześnie najbardziej dostępnych jaskiń w północnej części kraju. To także system grot, w którym można zobaczyć największe podziemne jezioro w kraju. Te trzy powody sprawiają, że słynne dolomitowe podziemne królestwo w Bozkovie każdego roku przyciąga dziesiątki tysięcy turystów. Co czeka na odważnych, którzy ośmielą się zejść w trzewia Ziemi?

Udostępniony dla turystów dopiero w latach 60., system jaskiń w Bozkovie zaskakuje naturalnym, surowym pięknem. Ciągnący się przez ponad 1000 metrów zespół ciemnych korytarzy i wąskich przesmyków uwodzi delikatnością stalaktytowych i trawertynowych dekoracji, które przyjmują najbardziej fantazyjne formy. Turyści mogą obecnie pokonać trasę liczącą 350 metrów, która pozwala docenić w pełni urodę dolomitowego podziemnego raju w Bozkovie.

Trudno powstrzymać się od zachwytu, spacerując korytarzami jaskini „Niespodzianka” czy podziwiając przejrzyste, zielonkawo-niebieskie wody słynnego jeziora Jizerni dum w „Jaskini Listopadowej”. Jeszcze trudniej jednak – pominąć jaskinie w Bozkovie podczas wizyty w północnych Czechach!

Dlatego szykując do urlopu na polsko-czeskim pograniczu, koniecznie sprawdźcie, czy magiczny świat bozkovskich jaskiń jest w Waszym grafiku! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin