Charakterystyczna, stożkowa sylwetka szczytu Jested (1012 m n.p.m) to wizytówka czeskiego Liberca. Ta rozpoznawalna przez niemal każdego mieszkańca Czech góra jest symbolem całego regionu – i szczytem, który zdecydowanie warto zdobyć. Tym bardziej że można to zrobić na wiele sposobów!

Na szczyt Jestedu wejdzie z łatwością każdy – godzinna piesza wycieczka łatwym i przyjemnym niebieskim szlakiem to opcja dla osób, które chcą się nieco rozruszać. Alternatywą, popularną zwłaszcza w sezonie zimowym, jest wjazd wygodną kolejką gondolową. Ta opcja jest szczególnie polecana ze względu na roztaczające się w trakcie jazdy widoki na pełen historycznych budowli Liberec i otaczające go okolice!

Jested to miejsce, gdzie nudzić się zwyczajnie nie da. Pierwszy widok, który uderza turystów, to mierząca 93 metry wieża nadajnika TV. Drugi - to zapierająca dech w piersi, 360-stopniowa panorama z krytego tarasu na samym szczycie. Uwaga! Widoki mogą zaskoczyć – zwłaszcza przy dobrej pogodzie, kiedy można stąd dojrzeć nawet słynne wzgórze Petrin w... Pradze!

W zimowe popołudnia warto wstąpić do znajdującej się tu restauracji, by skosztować rozgrzewających i sycących czeskich knedliczków, popijanych oczywiście słynnym na całym świecie czeskim piwem.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Jested Liberec (CZ), Ještědská 50, 460-08 Liberec
  • +420 737 222 499
  • recepce@jested.cz
  • www.jestedliberec.cz
Regulamin