Sztuczne jezioro Berzdorfer See to jedno z najlepszych miejsc na relaks w upalne dni. Patrząc na czyste, pokryte drobnym żwirem plaże jeziora i podziwiając wyczyny amatorów sportów wodnych na jego wodach aż trudno uwierzyć, że powstało ono wskutek...zalania dawnej kopalni węgla!

Okolice Berzdorfer See są dziś ulubionym punktem letnich wycieczek aktywnych rodzin, amatorów sportu czy po prostu miłośników błogiego lenistwa. A dodatkowy atut tego wodnego raju? To, że znajduje się niecałe 10 kilometrów na południe od Görlitz!

Jezioro Berzdorfer See zajmuje dziś 960 hektarów, a jego wody są głębokie na ponad 70 metrów. Oznacza to, że miejsce znakomicie nadaje się do uprawiania m.in. kajakarstwa i żeglarstwa. Tym bardziej, że w pobliskiej przystani jachtowej można wypożyczyć niemal każdy rodzaj sprzętu wodnego. Dodatkowe atrakcje: wieża widokowa, place zabaw, pole golfowe i liczące prawie 40 kilometrów ścieżki rolkowo-rowerowe – to wszystko sprawia, że trudno o lepsze miejsce na aktywny relaks dla całej rodziny!

Jeżeli ktoś marzy o błogim lenistwie na plaży, z drinkiem w dłoni, również nie będzie zawiedziony. Znajdujące się dookoła plaże (jasno i czytelnie oznaczone) pozwalają cieszyć się słońcem i kąpielą w upalne dni, a tutejsze ośrodki wypoczynkowe, bary i restauracje zachęcają do skosztowania orzeźwiającej mrożonej kawy... 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin