Karpacz to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych miejscowości w polskich Karkonoszach. Niewielkie miasto, znajdujące się w wąskiej dolinie, leży u samych stóp Śnieżki (1603 m n.p.m) – najwyższego szczytu polskich i czeskich Sudetów. Miejscowość tętni życiem o kazdej porze roku.
Latem króuje tu turystyka piesza – turyści mogą do woli eksplorowac szlaki Karkonoskiego Parku Narodowego, odwiedzając miejsca tak znane, jak norweski Kościółek Wang, Schronisko Samotnia, Dolina Łomniczki czy Słonecznik.
Zimą do tej niewielkiej miejscowości przyciąga możliwość uprawiania narciarstwa i snowboardingu – sprawne i szybkie wyciągi pozwalają w pełni cieszyć się magią „białego szaleństwa". 

Jednak urlop w Karpaczu to również okazja to poznania bogatej historii regionu. Dlatego warto zanurzyć się w świat legend o Duchu Gór i tajemniczych laborantach, by zrozumieć niepowtarzalną magię Karkonoszy - „Gór Olbrzymich”.

Długi i szeroki deptak w centrum Karpacza to miejsce, gdzie znajdziemy najwięcej restauracji, sklepów i barów. Warto jednak wyjść nieco dalej i głębiej, by poznać mniej znane zakątki tej górskiej miejscowości: potężna zapora na Łomnicy, kameralne schronisko „Nad Łomniczką” czy pełen uroku szczyt Karpatka to tylko niektóre z nich! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Karpacz, , 58-540 Karpacz
Regulamin