Klokocske Skaly to jeden z nadal (na szczęście!) mniej znanych zakątków Czeskiego Raju, który uderzy jednak każdego swoim wyjątkowym, dzikim pięknem. Piaskowe ściany sięgające 60 metrów wyrastają obok małej, malowniczej wioski Klokoci. Z oddali wyglądają jak jednolita, onieśmielająca rozmiarem skalna ściana długa na niemal 1600 metrów. Z bliska jednak piaskowa  ukazujeona  swoje znacznie bardziej intrygujące oblicze...

Setki wyrzeźbionych w piaskowcu wież, głębokich rozpadlin i jaskiń wewnątrz labiryntu Klokocskich Skał tworzą rezerwat przyrody, który rozciąga się na ponad 220 hektarach. To wymarzone miejsce na spacer o niemal każdej porze roku. Latem zacienione skalne aleje dostarczają cień i możliwość wspinaczki po jednych z najbardziej urokliwych dróg w północnych Czechach. Jesienią zaś panoramy rozciągające się z najwyższego szczytu Klokocskich Skał – mierzącego 744 metry n.p.m Kozakova zachwycają najbardziej wybrednych amatorów górskich fotografii. Wiosenne wycieczki do znajdujących się niedaleko ruin grodu Rotstejna i otoczonej wspaniałą przyrodą Czeskiego Raju osady Zeleny Dul są z kolei wspaniałym pomysłem na rodzinne poznawanie tajemnic czeskiej historii.

Tęsknisz za odrobiną spokoju z dala od turystycznych tłumów w najbardziej urokliwym i nieodkrytym zakątku Czeskiego Raju? Udaj się z rodziną w głąb labiryntu Klokocskich Skal jeszcze dziś!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin