Kopalnia Kovarna pod Śnieżką to świat podziemnych przygód. Olbrzymie hale, wąskie korytarze i ciemne tunele to fascynujący labirynt. Jego pokonanie jest dla każdego okazją do zapoznania się z sięgającą XIV wieku historią wydzierania cennych kruszców górze. By poznać tajemnice skarbonośnych wyrobisk, wystarczy założyć kask i lekki skafander oraz udać się w podróż w głąb ziemi...

Wyruszając do trzewi Śnieżki przez tunele i korytarze Kopalni Kovarna każdy może być pewien, że... zostanie zaskoczony! W dawnych halach wydobywczych o  imponujących rozmiarach zgodnie z legendą można było znaleźć ametysty, szmaragdy i...ludzkie szkielety. Rzeczywiste skarby, które górnicy wydzierali tu Duchowi Gór  były nie mniej cenne: rudy żelaza, miedzi i arsenu pochodzące z kopalni pod Śnieżką były równie cenne, co złoto!

Zwiedzanie kopalni jest możliwe dla osób w niemal każdym wieku i kondycji. 45-minutowa, łatwiejsza trasa A pozwala zobaczyć najważniejsze atrakcje i poczuć klimat dawnych wieków w trakcie przemierzania wąskich, ciemnych tuneli. Dla osób, które lubią się zmęczyć, trasa B dostarczy jeszcze więcej wrażeń. Podczas 2 godzin podziemni eksploratorzy schodzą 50 metrów w głąb ziemi, podziwiając tajemnicze zbiorniki, skalne żebra i filary, wypatrując resztek cennych rud!

Chcesz zgłębić tajemnice jednej z najciekawszych górskich kopalni Sudetów? Zarezerwuj bez kolejki swój bilet i odwiedź Kopalnię Kovarna jeszcze dziś! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin