Pałac w Łomnicy jest jedną z wizytówek Doliny Pałaców i Ogrodów – i choćby dlatego - jedną z karkonoskich rezydencji, którą każdy powinien choć raz odwiedzić. Rozległa posiadłość, której początki sięgają XV w., należała w swojej historii do naprawdę potężnych rodów: w tym von Zeidlitz i von Kuster.
Będący jednym z ulubionych miejsc spotkań śląskiej arystokracji, pałac znacznie podupadł, kiedy po II Wojnie Światowej stał się częścią łomnickiego PGR. Szczęśliwie na początku lat 90. został uratowany i odrestaurowany dzięki staraniom hrabiny Elizabeth von Kuster. Barokowa bryła niewielkiego, pełnego uroku pałacu idealnie komponuje się z otoczeniem: starannie zaplanowany XIX-wieczny park krajobrazowy z zabytkowym drzewostanem wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu i daje gościom możliwość podziwiania majestatycznych karkonoskich krajobrazów.
Niewielki Dom Wdowy jest integralną częścią Łomnicy – właśnie tutaj mieści się wystawa, wprowadzająca turystów w bogaty świat Doliny Pałaców i Ogrodów. W zabudowaniach folwarcznych mają miejsce koncert, warsztaty i jarmarki tematyczne, podczas których warto się zaopatrzyć w jeden z kilku wyjątkowych produktów regionalnych: smakowity łomnicki ser lub delikatny len.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin