Mala Skala nie bez powodu okrzyknięta została „perłą Czeskiego Raju”. Ta niewielka, malownicza wieś rozciąga się po dwóch stronach uwielbianej przez wodniaków Izery i zachwyca każdego, kto tu przyjeżdża, widokiem na wznoszący się nad nią zamek Vranov – największy „skalny zamek” w Czechach. Nie da się ukryć — tutejszym atrakcjom - zarówno tym historycznym, jak i przyrodniczym, warto poświęcić co najmniej jeden weekend. Gęsta sieć szlaków rowerowych, narciarskich i pieszych potrafi bowiem wciągnąć! Co warto więc odwiedzić w Malej Skale?

Mala Skala zachwyci każdego miłośnika ludowej architektury i dzikiej natury. Malownicze domki i zabytkowe, bogate wnętrza neogotyckiego kościoła kontrastują tu ze znajdującym się niedaleko skalnym labiryntem i fantazyjnymi formacjami piaskowcowymi Suchych Skał, zwanych „czeskimi Dolomitami”. Sekrety tradycji regionu można tu odkryć w zabytkowym gospodarstwie Bouckov Statek, tajemnice husyckich bitew w komnatach i korytarzach Zamku Vranov, a przygody bohaterów najsłynniejszych czeskich legend — wśród ruin zamku Frydstejn. A jeżeli jeszcze nam mało...

...koniecznie należy odkryć bardziej aktywną twarz Malej Skaly! Zimowe szusowanie na nartach, letnie wspinanie się po skalnych drogach, kąpiele w historycznej „Zlutej Plovarni” („Żółtej Pływalni”) tuż nad Izerą, a może... podróż na własnej łódce wzdłuż tej najważniejszej rzeki Gór Izerskich? Mala Skala to miejsce, gdzie wszystko to jest możliwe!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Mała Skała (CZ), , 468-22 Malá Skála
  • +420 483 392 045
  • starosta@mala-skala.cz
  • www.mala-skala.cz
Regulamin