Wodospad Mumlawy jest jednym z bardziej urokliwych i łatwiej dostępnych cudów przyrody w czeskich Karkonoszach. Położony nieco powyżej Harrachova, znanego ze swojej Skoczni Mamuciej i ulokowany przy tzw. Lisiej Ścieżce, przyciąga swoją dziką urodą i...możliwością relaksu tuż nad jego brzegami. Nic dziwnego, że w gorące letnie dni można tu spotkać turystów, moczących beztrosko nogi obolałe po przebytych kilometrach!

Wody wodospadu, opadające szeroką na 5 metrów i wysoką na 9 metrów kaskadą, opływają charakterystyczne granitowe głazy, które warto wykorzystać na czerwcowy piknik. W dole dostrzec można „Czarcie Oka” - wyżłobione przez wodę kotły eworsyjne. Co jeszcze czeka nas u stóp wodospadu?

Otaczający miłośników z każdej strony gęsty las zapewnia darmową aromaterapię, a stojący tuż obok od XIX.wieku budynek schroniska „Mumlavska Bouda” gwarantuje każdemu łyk orzeźwiającego czeskiego piwa. To doskonałe miejsce, by rozpocząć wspinaczkę na grzbiet Karkonoszy lub, wręcz przeciwnie, odpocząć po jej zakończeniu!

Jeżeli jeszcze nie odwiedziłeś czeskiego Wodospadu Mumlawy, koniecznie zajrzyj tam podczas najbliższej karkonoskiej wycieczki!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Mumlawski Wodospad (CZ), , Harrachov
Regulamin