Muzeum Historii i Militariów to skansen znajdujący się w Jeleniej Górze, funkcjonuje jako oddział Muzeum Karkonoskiego. W swoich zbiorach posiada eksponaty dotyczące uzbrojenia wojska polskiego. Jest to największa jednostka tego typu na Dolnym Śląsku.

Znajdziemy tu takie perełki jak czołg T-34-85 czy stacje radiolokacyjne, m.in.wysokościomierz BOŻENA (RW 31), stacja radiolokacyjna JUSTYNA (Jawor M2), stacja radiolokacyjna DANIELA (RT 17), stacja radiolokacyjna MAGDALENA (PRW 17), stacja rozpoznania systemów radiolokacyjnych LENA (POST-3M). Najnowszym zabytkiem znajdującym się w muzeum jest śmigłowiec Mi-2 RL.

Sprzęt pojawił się w skansenie po przejęciu go z jednostek radiotechnicznych z całej Polski. Największym plusem wystawy jest możliwość oglądania zabytków nie tylko z zewnątrz- można zapoznać się szczegółami wyposażenia wewnętrznego oraz tajna elektroniką wojskową.

Ceny biletów: normalny: 7 zł, ulgowy: 4 zł, oprowadzanie: 30 zł

Godziny otwarcia: w okresie maj-wrzesień: 9:00-17:00; w okresie październik-kwiecień: 9:00-16:00. W poniedziałki Muzeum nieczynne

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Muzeum Historii i Militariów, Sudecka 83, 58-500 Jelenia Góra
  • 75 61 62 682
  • biuro@militaria-muzeum.pl
  • www.militaria-muzeum.pl
Regulamin