Muzeum Porcelany w Wałbrzychu, założone w 1908 roku, mieści się w budynku Pałacu Albertich, przy ulicy 1 maja. Jest to zbiór ok. 10500 obiektów ceramicznych wartych poświęcenia uwagi. Kolekcja składa się przede wszystkim z historycznej i współczesnej porcelany. Wartą uwagi jest część kolekcji stanowiąca porcelanę z wytwórni różnych krajów Europy: Niemiec, Austrii, Czech, Rosji, Danii, Francji, Holandii i Anglii. Zbiór ceramiki z innych terenów Polski tworzą wyroby powstałe w Ćmielowie, Korcu czy w Baranówce. Najliczniejszą grupę obiektów w dziale stanowi porcelana szkliwiona.

Oprócz ceramiki muzeum posiada następujące działy: geologia, sztuka, historia miasta i regionu, oświata oraz pracownia konserwacyjna.
Zbiory geologiczne przechowywane w muzeum liczą 7156 okazów. Przeważająca i najcenniejsza część zbiorów to kolekcja paleobotaniczna- część tych zbiorów była zbierana przez zbieraczy niemieckich, m.in. przez niemieckiego paleobotanika Franza Zimmermanna, w późniejszym okresie przez polskiego muzealnika i paleobotanika Eufrozyna Sagana. Wałbrzyska kolekcja karbońskiej flory kopalnej jest jedną z największych takich kolekcji w Polsce.
Dział sztuki powstał na początku lat 80. XX wieku- gromadzi i opracowywuje dzieła sztuk plastycznych z zakresu malarstwa, grafiki i rzeźby oraz rzemiosła artystycznego.

Godziny otwarcia muzeum: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 16.00; w środy w godzinach 10.00 – 18.00.

Ceny biletów: normalny- 8 zł, ulgowy- 5 zł,rodzinny- 15 zł (bilet rodzinny jest ofertą dla grup od 3 do 4 osób, w tym przynajmniej jedna osoba dorosła i przynajmniej jedno dziecko)
We wtorki wstęp bezpłatny!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin