Ogród Botaniczny w Libercu to tajemnicze, oszałamiające gamą barw i zapachów królestwo roślin. Założony 120 lat temu, by ukazywać bogactwo przyrodnicze świata, zajmuje dziś ponad 3500 m2.

Każdy fragment ogrodowych wnętrz, obejmujących 9 pawilonów i 14 wystaw tematycznych, to fascynujące zderzenie z sekretami dzikiej przyrody: znajdziemy tu zarówno urzekające miniaturowym pięknem japońskie bonsai, jak i słynne owadożerne rośliny z całego świata.

Przechadzając się z rodziną pod alejkami obrośniętymi przez palmy, azalie i orchidee, można w przeciągu chwili przenosić się z kontynentu na kontynent. Wypełnione kolorowymi rybami i egotycznymi wodorostami akwaria, przestronny „Ogród alpejski” z uwodzącą świeżymi zapachami łąką, czystymi jeziorkami i małymi wodospadami czy tajemnicze mokradła, obejmujące 73 baseny z ponad setką roślin – każdy poczuje tu się jak członek fascynującej wyprawy botanicznej dookoła świata. Miłośnicy rzadkich okazów z radością odnajdą tu ponad 200-letnią kamelię, olbrzymią lilię wodną „Wiktoria Królewska” i uda się na spacer w głąb świata lilii wodnych.

Odwiedź koniecznie Ogród Botaniczny w Libercu i odkryj pełen zagadek świat fauny i flory! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Ogród botaniczny (CZ), Purkyňova , 460 01 Liberec
  • +420 485 252 811
  • info@botanyliberec.cz
  • www.botaniliberec.cz
Regulamin