Obří důl to wspaniale rozwinięta dolina polodowcowa. Rozciąga się między Pecem pod Śnieżką a podnóżem Śnieżki, zamknięta jest przez Široký hřbet i Studniční horę.

Od XVI do połowy XX wieku wydobywano tu rudy żelaza, miedzi i arsenu. Zachowały się w niej trzy moreny lodowcowe, przecięte przez Úpę, kotły (Úpská jáma, Velká i Malá Studniční jáma), wąwozy, wodospady, stoki lawinowe i łąki.

Występują tu rzadkie górskie gatunki zwierząt i roślin - szczególnie cenne jest miejsce zwane „Ogródkiem Karkonosza” ("Krakonošova zahrádka").

Obszerna dolina górska rozkładająca się pomiędzy miejscowością Pec pod Sněžkou i podnóżem Śnieżki zaskoczy was swoim pięknem.

Z pewnością będziecie się rozkoszować pięknymi widokami w całej dolinie i bezpośrednio na Śnieżce. Na skałach i łąkach rośnie niespotykana roślinność górska. 

Pierszą boudą jaką spotkamy po drodzę na Śnieżkę jest Bouda v Obřím Dole, jest tam możliwość zjedzenia, odpoczynku czy też podziwniania zwierząt, które są w zagrodzie obok boudy. Specjalnością boudy są domomwe knedliki z gulaszem oraz naleśniki z sosem jagodowym, białem serem na słodko i cukrem miętowym. Na wycieczkę warto zabrać swoje dzieci ze względu na wiele atrakcji po drodze. Zobaczymy przy boudach kozy, lamy czy tez Hairy cows czyli krowy długowłose z rogami.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Olbrzymi Dół (CZ), , 542 21 Pec pod Sněžkou
Regulamin