Na wygasłym wulkanie, u podnóża średniowiecznego Zamku Wleń, znajduje się pałac. Zbudował go w 1653 r. Adam von Kulhaus, pułkownik armii króla Ludwika XIII. Urzekła go posiadłość położona na górze zamkowej, dominującej nad urokliwym miasteczkiem Wleń.
 
Pałac Lenno, wraz z towarzyszącymi mu historycznymi zabudowaniami, jest jednym z najpiękniej położonych pałaców w regionie Dolnego Śląska. Mały raj na Ziemi. Historyczny zespół budynków leży samotnie pośród natury, w nienaruszonej niczym od wielu wieków okolicy. Stąd wzrokiem sięgnąć można aż do pasma Karkonoszy, od południa zamykającego horyzont. Patrząc w kierunku gór, oczy cieszy czysty krajobraz - pola, lasy, łąki. I żadnej budowli w promieniu 50 kilometrów.

Dla tych, którzy chcą zatrzymać się okolicy możliwy jest nocleg w pensjonacie. Restauracja jest czynna częściowo. Do dyspozycji gości śniadanie w postaci bogatego bufetu-  kilka rodzajów wędlin, serów, warzyw, owoców, ryb, sałatek, własne marmolady i miód, coś na ciepło, coś na słodko. 
 
W pałacu trwają jeszcze prace konserwatorskie, ale już dziś można organizować seminaria, szkolenia czy inne przyjęcia.
Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin