Pałac w Wojanowie to miejsce, gdzie można zrozumieć i docenić wyjątkowy charakter i piękno Doliny Pałaców i Ogrodów. Lśniącobiała rezydencja z charakterystycznymi okrągłymi wieżami zachwyca z każdej strony: pełne uroku są zarówno zabytkowe wnętrza, jak i fascynujący, rozciągający się na kilkunastu hektarach romantyczny park krajobrazowy.
Historia Wojanowa łączy się z najpotężniejszymi rodzinami Śląska: od XIII w. rezydował tu ród von Schildau, w XVII w. - von Zeidlitz, a w XIX w. - księżniczka Luiza, córka króla Prus Fryderyka Wilhelma III.

Spacer przez kręte alejki dookoła pałacu jest atrakcją samą w sobie. Majestatyczne, 200-letnie drzewa i wypielęgnowane krzewy są wizytówką parku, który stworzył w XIX w. Joseph Lenne - jeden z najsłynniejszych europejskich architektów krajobrazu. Każdy zakątek ogrodu wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu – w ten sposób pałac, park i otaczające je Karkonosze stają się nierozłączną całością.

Dziś Pałac w Wojanowie mieści w swoich murach elegancki hotel, spa i restaurację – każdy z gości jest jednak mile widziany! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Palac Wojanów, Wojanów 9, 58-508 Jelenia Góra
  • + 48 75 754 5300, +48 697 082 944
  • rezerwacja@palac-wojanow.pl
  • www.palac-wojanow.pl
Regulamin