Pełna zapachów Afryki i Azji Palmiarnia w Wałbrzychu zachwyci nie tylko miłośników botaniki. Dawny „ogród zimowy”, założony przez księcia Henryka XV von Pless dla jego uroczej żony Daisy, był dowodem miłości „Pani na Książu” do bogactwa natury. Dziś szacowna Palmiarnia, najstarszy tego typu obiekt w Polsce, liczy ponad 100 lat. Jednak mimo upływu lat jej czar nie zblakł ani trochę!
 
Spacerując wśród 250 gatunków roślin sprowadzonych z całego świata, można dostać kwiatowego zawrotu głowy. Turyści mogą tu podziwiać 200-letnią, mierzącą ponad 12 metrów palmę daktylową w parnej Alei Palm, posadzoną przez samą Daisy oraz... odkrywać tajemnice jedynej w Polsce stałej wystawy japońskiego bonsai. Wdychając zapachy oleandrów, krzewów pomarańczowych azjatyckich bambusów i australijskich sosen, każdy może tu skorzystać z darmowego zabiegu kojącej zmysły aromaterapii...
 
Po wypiciu w tak egzotycznym otoczeniu filiżanki herbaty w klimatycznej kawiarni chyba nikt nie będzie chciał szybko opuścić ten pełnego piękna świata. Na szczęście można zabrać jego kawałek ze sobą z tutejszej kwiaciarni!
Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Palmiarnia Wałbrzych, Wrocławska 158, 58-305 Wałbrzych
  • 74 664 38 34
  • jackiewicz@ksiaz.walbrzych.pl
  • www.ksiaz.walbrzych.pl
Regulamin