Pielgrzymy to jedna z najciekawszych i najbardziej imponujących formacji skalnych w Karkonoszach. Potężna, sięgająca 25 metrów grupa skał wygląda, jakby tworzyły ją kamienne, „wędrujące” sylwetki. Nic więc dziwnego, że o każdej porze roku do pielgrzymów... pielgrzymują tysiące turystów!

Wycieczka w okolice Pielgrzymów to doskonały pomysł na rodzinną wycieczkę. Skały znajdują się na zboczach Śląskiego Grzbietu na wysokości 1204 m n.p.m. Aby tam dotrzeć, warto zaplanować ok. 3-godzinny spacer, który oprócz spalenia kalorii zagwarantuje niepowtarzalne górskie widoki!

Wycieczkę najlepiej rozpocząć pod Kościółkiem Wang – biegnący stąd szlak niebieski zaprowadzi nas do Polany – sielankowego punktu widokowego, z którego można podziwiać przepaść Wielkiego Kotła i odległy szczyt Śnieżki. Równie malowniczy, prowadzący częściowo gęstym lasem szlak żółty doprowadzi nas stąd do samych Pielgrzymów.

Jeżeli chcesz zaznajomić się z Karkonoszami, Pielgrzymy to idealna opcja spacerowa, która pozwoli ci rozruszać mięśnie i dotlenić organizm świeżym górskim powietrzem!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Pielgrzymy, , Karpacz
Regulamin