Prachowskie Skały zapierają dech w piersi o każdej porze roku. Jako ścisły rezerwat, to  skalne miasto chroni ponad 240 hektarów przyrody ożywionej i nieożywionej. Są tu pachnące żywicą lasy i zachwycające majestatem skalne iglice, które tworzą romantyczne labirynty pełne tajemnic.

Aby dotrzeć do Prachowskich Skał, wystarczy dojechać do niewielkiego, pełnego uroku Jicina. Skalne Miasto jest tylko 6 kilometrów stąd. Przekraczając bramę rezerwatu, wkraczamy do świata wypełnionego strzelistymi białymi wieżami i majestatycznymi kolumnami, między którymi wiją się porośnięte mchem wąskie wąwozy. Przez rezerwat przebiegają trzy szlaki, w tym dwie pętle różniące się długością i poziomem trudności po drodze. Niezależnie od tego, który wybierzemy, czekają nas niezapomniane panoramy! Co warto więc zobaczyć, odwiedzając Prachowskie Skały?

Osoby lubiące spokojne wycieczki powinny wybrać się na spacer tzw. małą trasą, która prowadzi m.in. przez 35-centymetrową szczelinę, Korytarz Cesarski i dwa najważniejsze punkty widokowe. Dla tych, którzy są żądni adrenaliny i lubią górskie ścieżki, „duża trasa” oferuje ponad 2,5 godziny podejść na 7 punktów widokowych, liczne drabinki i wąskie przesmyki między potężnymi głazami. Będąc tu, nie należy pomijać też tarasów widokowych, z których rozciąga się panorama nagich skalnych igieł i maczug. Punkty widokowe takie, jak Pochyła Wieża czy Vychlidka Ceskiego Raju pozwolą zobaczyć fantastyczny krajobraz wraz z jego ikoną: ruinami średniowiecznej fortecy Zamku Trosky.

Wizyta w Rezerwacie Prachowskie Skały to wyjątkowe spotkanie z Naturą Czeskiego Raju - tej przygody nie powinno zabraknąć w Twoim planie wycieczki!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin