Prihrazske Skalne Miasto to kolejny zakątek malowniczego Czeskiego Raju, który powinien odwiedzić każdy turysta. Zwłaszcza ten, który szuka chwili wytchnienia od zgiełku turystycznych tłumów i ucieczki z dala od zatłoczonych głównych szlaków.

Rezerwat przyrody Prihrazske Skaly, który słynie z 178 piaskowcowych wież i licznych skalnych iglic, rozciąga się na ponad 519 hektarach. Choć nie jest to obszar wyjątkowo wielki, z pewnością potrafi zaskoczyć mnogością fantastycznych form geologicznych, którą można podziwiać spacerując wśród wąskich alejek skalnego labiryntu. Co czeka na turystów wędrujących tutejszymi szlakami?

Każdy, kto odwiedza Prihrazske Skaly, powinien wdrapać się na słynną Kobyli Hlave – skałę, z której wierzchołka roztacza się jedna z bardziej urokliwych panoram Czeskiego Raju. Zobaczymy stąd wierzchołki stromych skalnych wież i nagie ściany iglic, po których wspinają się latem amatorzy skalnych dróg. Wędrując wśród wyżłobionych przez wodę kanionów, jaskiń i skalnych wrót dojrzymy też pamiątki tutejszej burzliwej historii. Jedną z nich jest tajemnicza świątynia Hynsta, w której ponad 300 lat temu chronili się uciekający przed prześladowaniami Czescy Bracia.

Sekrety historii i zagadki przyrody – w rezerwacie Prihrazske Skaly możemy je odkrywać przez niemal cały rok. Dlatego koniecznie należy tu zajrzeć, by poznać fascynujące, mniej znane oblicze Czeskiego Raju!

Bilety wstępu:

  • normalny - 70 CZK
  • ulgowy (dzieci, studenci, seniorzy) - 30 CZK
Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin