Przesieka > Schronisko Odrodzenie

Czas wycieczki
w jedną stronę - około 2 h
Długość - około 7 km
Trudność - łatwa

1. Przesieka to karkonoska wieś wypoczynkowa, położona w dolinie Czerwienia, Myi i Podgórnej. W Przesiece znajduje sie jeden z karkonoskich wodospadów: Wodospad Podgórnej.

Przesieka to wczasowa, podgórska miejscowość położona niedaleko Jeleniej Góry i Karpacza. Wioska położona jest na wysokościach 480 - 650 m n.p.m. w dolinie Czerwienia, Myi i Podgórnej. Pierwsze potwierdzone wzmianki dotyczące Przesieki odnoszą się do wieku XVII-tego. Cesarz podarował wieś Georgowi Andreasowi Schwinghammerowi - weteranowi wojny trzydziestoletniej. Wioska do roku 1945 nazywała się Hain, a po wojnie przez krótki czas Matejkowice - za sprawą odnalezienia zrabowanych obrazów Matejki. Od 1946 roku ustanowiono nazwę Przesieka.

2. Schronisko Odrodzenie
położone przy największym ośrodku narciarskim w Czechach. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NARCIARZY!

Nasze schronisko położone jest w pobliżu Przełęczy Karkonoskiej poniżej Małego Szyszaka w Karkonoszach

Budynek znajduje się na trasie Głównego Szlaku Sudeckiego, zwanego w tym miejscu Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej, prowadzącego granią Karkonoszy od Przełęczy Okraj do Hali Szrenickiej. 

Do schroniska można również dostać się pieszo od strony Špindlerovej boudy, dokąd można dojechać samochodem od miejscowości Špindlerův Mlýn, lub od strony polskiej, zamkniętą dla ruchu drogą asfaltową z miejscowości Przesieka lub Borowice.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Przesieka > Odrodzenie, , 58-563 Przesieka
Regulamin