"Chatka Górzystów" leży na Hali Izerskiej. Dla coraz większej rzeszy ludzi dzwoniących z myślą o noclegu w Świeradowie Zdroju od razu napiszemy że jest to 8km od centrum, w samym sercu Gór Izerskich i nie dojeżdża tutaj kolejka gondolowa a odległość tą trzeba pokonać na własnych nogach.

Jest to jedyny budynek ocalały z istniejącej tutaj kiedyś osady Gross-Iser. Z powodu specyficznego położenia i różnych zawirowań dziejowych nie ma w Chatce wygód i z pewnością nie spodoba się to miejsce osobom lubiącym luksusy. Nie można dojeżdżać samochodem, pokoje są wyłącznie wieloosobowe, prąd pojawia się od wielkiego święta lub wcale (co dużo osób traktuje jako +), jako oświetlenie służą świeczki lub latarki a w piecach trzeba palić samemu.

Nocować w Chatce można cały rok - chyba że akurat mamy międzysezonową przerwę - zawsze warto wcześniej zadzwonić. Miejsc jest 35 (bez kompresji), należy więc wcześniej zaklepać sobie miejsce gdyż czasami naprawdę jest ciasno. Jest też kominek i miejsce na ognisko - można posiedzieć z gitarą i przyjaciółmi (których łatwo tu poznamy), kuchnia turystyczna jeśli ktoś lubi gotować, no i oczywiście są Izery - zarówno do szwędania się piechotą jak też do jeżdżenia rowerem czy na biegówkach.

Chatkę Górzystów odwiedzić oczywiście trzeba. Ponieważ jest to miejsce wyjątkowe - nie skończy się na jednej wizycie. Zwłaszcza jeśli jesteś turystą zimowym i po Izerach poruszasz się na biegówkach. Biegnąc Trasą "Hala Izerska" czy też w ogóle drogą z Orla na Izerską Łąkę bądź na Polanę Izerską, po prostu trzeba na chwilę przystanąć.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Schronisko Chatka Górzystów, Hala Izerska 1, 59-850 Świeradów-Zdrój
  • 607 426 998
  • chatkagorzystow@o2.pl
  • www.chatkagorzystow.prv.pl
Regulamin