Firma powstała w 1989 roku jako owoc pasji mineralogicznej jej założyciela Juliusza Naumowicza. Od początku istnienia zajmujemy się pozyskiwaniem oraz przetwarzaniem kamieni ozdobnych.

Od 1995 roku prowadziliśmy Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie. Prezentowana była w nim barwna kolekcja minerałów z Polski oraz ze Świata zbierana z mozołem przez członków Bractwa Walońskiego. Niestety w wyniku pożaru, który wybuchł na początku 2015 roku, budynek i kolekcja w znacznym stopniu zostały zniszczone.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób udało się otworzyć  na początku lipca 2015 roku, w Karpaczu, nową wystawę – Skarby Ziemi JUNA w Dworze Liczyrzepy. Prezentujemy na niej ocalałe z pożaru eksponaty oraz prywatne okazy wspierających nas kolekcjonerów.

Prezentowana przez nas wystawa to owoc współpracy z najlepszymi Polskimi kolekcjonerami minerałów.
Dzięki temu możecie Państwo zobaczyć jedne z najciekawszych okazów minerałów Dolnośląskich takich jak: ametysty, kwarce dymne, fluoryty, chryzoprazy, kryształy górskie i agaty. Nie zabrakło tu również minerałów z tak odległych miejsc jak Pakistan ( lapis lazuli), Madagaskar (jaspisy), Maroko ( kwarce) czy Kenia (malachity).

Tradycje poszukiwania i przetwarzania bogactw naturalnych w Sudetach sięgają średniowiecza. Nawiązując do nich reaktywowano w 1999 roku Sudeckie Bractwo Walońskie, którego Wielkim Mistrzem został Juliusz Naumowicz. Bractwo ma za zadanie popularyzować wiedzę mineralogiczną oraz kultywować tradycje Walońskich poszukiwaczy skarbów gór.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin