Słonecznik trudno przegapić, wędrując karkonoskimi szlakami. Ta wybitna formacja skalna, której granitowe ściany sięgają 12 metrów, wyrasta wyraźnie z głównego grzbietu Karkonoszy na wysokości 1423 m n.p.m i przykuwa uwagę każdego spacerowicza.

Słonecznik jest tak charakterystycznym punktem na mapie Karkonoszy, że widać ją z nie tylko Karpacza, ale i Borowic czy Przesieki. Jej nietypowy wygląd był powodem licznych legend o władcy Karkonoszy – potężnym Duchu Gór. Mieszkańcy karkonoskich wsi nazywali skałę „Południowym kamieniem” i każdego dnia określali środek dnia, obserwując pozycję słońca nad kamieniem. Według wielu formacja o dziwnym kształcie była siedzibą Karkonosza, a nawet samego diabła. Jak sprawdzić, ile w tym prawdy? Jest tylko jeden sposób – trzeba tam się udać!

Aby dotrzeć do stóp Słonecznika i rozkoszować się niezakłóconą panoramą okolicznych gór, wystarczy udać się na niedługi spacer szlakiem żółtym z Karpacza. Alternatywnie można tu również dojść z okolicy Równi pod Śnieżką graniowym szlakiem czerwonym. Taki spacer to idealny sposób na wstępne „przedeptanie” karkonoskich szlaków i zapoznanie się z ich najpiękniejszymi widokami!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Słonecznik, , Karpacz
Regulamin