Jej potężna sylwetka przyciąga odkrywców i podróżników od ponad 500 lat. Na jej szczycie wznoszą się jedne z najbardziej intrygujących budowli południowej Polski – Obserwatorium Meteorologiczne w kształcie...spodków UFO oraz sędziwa, XVII-wieczna kaplica św. Wawrzyńca...Tak, to nasza, polsko-czeska „Królewna” - Śnieżka!

Śnieżka, zwana pieszczotliwie „Królową Karkonoszy”, to jeden z najsłynniejszych szczytów Polski, wznoszący się 1603 metry n.p.m. Jest nie tylko najwyższą górą Karkonoszy, Sudetów, ale i...samych Czech. Jej rozległy, kryjący się często pod śnieżną pierzynką wierzchołek, każdy powinien zdobyć choć raz w życiu – tym bardziej, że stojąc na jej szczycie można być jednocześnie w dwóch krajach naraz!

Każda wspinaczka na Śnieżkę zostaje wynagrodzona widokami na okoliczne pasma górskie i malownicze miasta w zielonych dolinach: polski Karpacz i czeski Pec Pod Snezkou. Uwaga, narciarze! Zimą te niewielkie miejscowości stają się prawdziwymi zimowymi stolicami Polski i Czech – koniecznie należy je odwiedzić! Jak komfortowo i szybko wjechać na Śnieżkę? Wystarczy zapoznać się TUTAJ z cenami biletów na nowoczesną kolejkę gondolową, dokonać zakupu i cieszyć się podniebną górską jazdą!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Śnieżka, , Karpacz
Regulamin