Śnieżne Kotły zapewniają najbardziej spektakularne widoki w całych polskich Karkonoszach. Może właśnie dlatego tak wielu turystów nie wyobraża sobie wizyty w tej części Sudetów bez wspinaczki nad ich poszarpane, pionowe ściany? Te dwa polodowcowe kotły, słynne ze swojego surowego piękna i zapierających dech w piersi panoram, zachwycają na wiele sposobów. Czas sprawdzić, czym zachwycą Ciebie!

Sięgające 200 metrów urwiska Dużego Kotła, które odbijają się w czystych wodach Śnieżnych Stawków, przyciągały jak magnes amatorów wspinaczki i adrenaliny od wieków. Dziś zarówno Duży, jak i Mały Kocioł najlepiej podziwiać, spacerując zielonym szlakiem. Ta wąska ścieżka, prowadząca dołem kotłów przez Rezerwat Ścisły „Śnieżne Kotły”, pozwala zbliżyć się do prawdziwie alpejskiej przyrody. Jednak by docenić w pełni ich majestat, koniecznie należy spojrzeć na nie z góry. Spacer fragmentem szlaku czerwonego, biegnącego granią Karkonoszy tuż nad krawędzią kotłów należy do najpiękniejszych górskich przygód.

Spotkanie z majestatem Śnieżnych Kotłów o najlepszy sposób na doświadczenie potęgi karkonoskiej przyrody. Jeżeli jesteś na nie gotowy, wybierz swój szlak jeszcze dziś! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Śnieżne Kotły, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin