Osada Średniowieczna Kopaniec to najprawdziwszy i niezwykle sprawnie działający wehikuł czasu. Przekraczając jej progi, przeniesiesz się do XIII. stulecia i dotkniesz niezwykłej, pełnej zagadek historii regionu. Tylko tutaj poznasz niemal zapomniane tajniki rzemiosła, wędrując od chaty do chaty i zdobywając nowe umiejętności. Pomyśl – czy nie byłoby miło mieć certyfikatu kowala? Dyplomu cieśli? A może licencji medyka, zezwalająca na leczenie naturalnymi, znanymi w średniowieczu metodami?

Każde odwiedziny w Osadzie Kopaniec to okazja do poznania nowego kawałka historii. Czy tym razem spotkasz wędrującego aż od czeskich gór przemytnika? A może zbratasz się z poszukującym złota i cennych ametystów Walończykiem? Spacerując wśród wiernie odtworzonych budynków i elementów XIII-wiecznej osady, możesz wraz z jej mieszkańcami wyglądać gości zza potężnego, naturalnego wału.

Co czeka Cię jeszcze w Osadzie Kopaniec? Przygotuj się na masę naturalnych wrażeń: „Małpi gaj” i zwierzyniec dla dzieci, pełna charakteru drewniana Karczma dla dorosłych, a przede wszystkim – pełna pozytywnej, twórczej energii atmosfera. Dlatego zabierz rodzinę, zaproś przyjaciół i jedźcie odkrywać magię śląskiego średniowiecza w Kopańcu jak najszybciej! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Średniowieczna Osada, , 58-512 Kopaniec
  • 603 65 69 69
  • farma69@poczta.onet.pl
  • www.farma69.pl
Regulamin