Stóg Izerski wznosi się masywną, porośniętą gęstym lasem sylwetką nad Świeradowem-Zdrój i jest jednym z tych wyjątkowych miejsc, które w Górach Izerskich po prostu trzeba odwiedzić. Niezależnie od pory roku, wycieczka na szczyt jednej z najwyższych gór w Izerach jest niezapomniana. Nie tylko ze względu na rozległe panoramy, ale także – wspaniałe możliwości nowej przygody, które rozpoczynają się tuż za progiem znajdującego się na szczycie Schroniska na Stogu Izerskim!

Szczyt Stogu Izerskiego (1055 m n.p.m) łatwo zdobędzie chyba każdy – nie dość bowiem, że można tu wejść pieszo jednym ze szlaków, wychodzących z centrum miasta, to można również... wjechać. Najbardziej nowoczesna w kraju, niemal bezszmerowa kolejka gondolowa wwiezie nas na samą górę w zaledwie 8 minut, pozwalając zabrać ze sobą rower lub narty. Uwaga na widoki w drodze na górę – lasy i doliny Gór Izerskich widziane z góry są jeszcze piękniejsze!

Z wierzchołka Stogu Izerskiego warto wybrać się dalej – krzyżujące się tu szlaki: czerwony, żółty i zielony pozwalają odkrywać malownicze zakątki gór bez końca. Wycieczka rowerowa malowniczym Szlakiem Cietrzewia do Chatki Górzystów lub rodzinny wypad na biegówkach w kierunku pokrytych śniegiem Jakuszyc? To dopiero początek przygody!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin