Szklarska Poręba to, obok Karpacza, jedna z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Karkonoszach. Miasto, które rozciąga się u stóp Szrenicy (1362 m n.p.m), jest niewielkie i... pełne fascynujących miejsc oraz historii.
To właśnie tutaj możemy wędrować kilometrami szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego, poznając potęgę przyrody u stóp Wodospadów Kamieńczyka i Szklarki. Możemy również odkrywać sekrety średniowiecznego rzemiosła hutniczego, obserwując ręczny wyrób szkła w kameralnej „Leśnej Hucie” i oglądać dorobek dawnej kolonii artystycznej, odwiedzając Muzeum Domu Hauptmanna. Urlop w Szklarskiej Porębie to również znakomita okazja, by rozwiązać zagadki Walonów (mieszkających dawniej w Karkonoszach poszukiwaczy cennych kamieni) podczas wizyty w Chacie Walońskiej lub Skansenie „Tygiel Waloński”.
Sporty zimowe w Szklarskiej Porębie to kolejna atrakcja, która przyciąga miłośników zimy: szybkie wyciągi, szerokie i długie nartostrady oraz ponad 100 km tras biegowych w pobliskich Jakuszycach to tylko niektóre z powodów, by zaplanować wakacje w Szklarskiej Porębie również zimową porą.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Szklarska Poręba, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin