O Szpindlerowym Młynie mówi się, że to „Czeskie Zakopane”. Nie tylko jest wielkim centrum turystyki górskiej i narciarskiej, który latem i zimą zapełnia się dziesiątkami tysięcy turystów, ale przy tym wszystkim zachował jeszcze urok przytulnego górskiego kurortu.

25 km tras zjazdowych, kilkanaście wyciągów, perfekcyjna organizacja skibusów dowożących narciarzy do wybranych terenów narciarskich – wszystko to powoduje, że chociaż niedawno stracił pierwszą pozycję wśród największych czeskich stacji narciarskich, nadal jest najjaśniejszą gwiazdą na firmamencie górskich kurortów u naszych południowych sąsiadów.

Centrum Szpindlerowego Młyna, ciągnące się wzdłuż Łaby jest niewielkie, ale bardzo malownicze, zabudowa w większości stylowa i niewiele zeszpecone przez wielkie inwestycje hotelowe z lat 70. i 80. Ma swój styl i urok, ale ma też szeroką ofertę rozrywkowo-gastronomiczną. 52 restauracje, 17 winiarni i dyskotek, tenis, squash, baseny, fitness-centra i wszelkie tego typu atrakcje. A do tego dochodzi jeszcze bardzo duża i zróżnicowana baza noclegowa.

Warto dodać jeszcze, że oprócz tras zjazdowych, można tu skorzystać z pięknej trasy saneczkowej, a dla miłośników nart biegowych przygotowano w okolicy ponad 70 km tras biegowych, które dodatkowo łączą się z trasami biegnącymi najwyższymi partiami Karkonoszy, których długość w całym regionie przekracza 130 km.

Kurort oferuje 25 kilometrów codziennie przygotowywanych tras zjazdowych, w 95% sztucznie naśnieżanych, co gwarantuje, że sezon zimowy trwa od początku grudnia do połowy kwietnia lub dłużej.

Snowboardziści i narciarze znajdą tu trzy snowparki, amatorzy, a dla rodzin z dziećmi przygotowano trzy dziecięce parki z ruchomym chodnikiem. Ośrodek dysponuje też stokami do jazdy nocnej, o długości 1500 m.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Szpindlerowy Młyn (CZ), Špindlerův Mlýn 281, 543 51 Špindlerův Mlýn
  • +420 725 372 361
  • skiareal@skiareal.cz
  • www.skiareal.cz
Regulamin