Odkrywanie ukrytych głęboko pod ziemią skarbów to pokusa, której trudno się oprzeć. W słynnych Sztolniach Kowary tym skarbem jest bezcenny i tajemniczy... Uran! Właśnie ten złowrogi pierwiastek i jego tajemnice można odkryć, spacerując wąskimi korytarzami sztolni, której sekrety sięgają XII wieku i czasów Walonów – średniowiecznych oszukiwaczy podziemnych skarbów.

Sztolnie w Kowarach to ukryte wśród gór królestwo podziemnych tajemnic, które powinien odwiedzić każdy. Odwiedźcie ukrytą pod ziemią trasę, liczącą ponad 1200 metrów komór, grot i korytarzy. Zdąbądźcie wiedzę o minerałach, szlachetnych kamieniach i cennych rudach żelaza, wkraczając w ciemny świat Sztolni i podążając szlakami walońskiego przewodnika.

Gdzie w karkonoszach wydobywano „złoto głupców”? Dlaczego antyczni rzymianie wsypywali do wina sproszkowany ametyst? Do czego wykorzystywano wydobywany w Kowarach uran...i kto z niego korzystał? 

Żeby poznać odpowiedzi na te pytania, koniecznie zaerzerwujcie bilet wstępu do kowarskiego podziemnego królestwa i udajcie się szlakiem uranu jeszcze dziś!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Sztolnie Kowary, Podgórze 55, 58-530 Kowary
  • +48 75 75 28 458
  • marketing@jeleniastruga.pl
  • www.sztolniekowary.com
Regulamin