Szwajcaria Lwówecka to atrakcja, która niezmiennie zachwyca turystów, odwiedzających okolice Lwówka Śląskiego. Znajdująca się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Bobru, jest idealnym miejscem na rodzinny spacer i odpoczynek na łonie przyrody.

Ten budzący podziw zespół formacji skalnych z piaskowca przypomina majestatyczne Góry Stołowe, tyle że... w miniaturze! Skalne ściany, mierzące od 30 do 50 metrów, oglądać można zarówno z dołu, jak i z góry dzięki licznym ścieżkom i punktom widokowym. Wędrując wytyczoną wśród skał ścieżką edukacyjną, można cieszyć oko jednymi z najciekawszych panoram w regionie: widać stąd zarówno wijącą się spokojnie rzekę Bóbr, jak i potężne Karkonosze. Przy dobrej pogodzie warto wejść na taras widokowy, który pozwoli spojrzeć na pofałdowane Pogórze Sudeckie z lotu ptaka!

Szwajcaria Lwówecka to miejsce, które łatwo znaleźć na mapie. Skały znajdują się tuż przy drodze Lwówek Śląski-Jelenia Góra (na miejscu można skorzystać z bezpłatnego parkingu) i są naturalną bramą do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Każdy piechur poczuje się tu jak w raju – dookoła skał i samego Lwówka wytyczono bowiem ponad 100 kilometrów tras spacerowych i...kilka zachęcających do odpoczynku miejsc przeznaczonych na ogniska!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Szwajcaria Lwówecka, , 59-600 Lwówek Śląski
Regulamin