Wodospad Kamieńczyka jest bez wątpienia jednym z miejsc w Karkonoszach, które po prostu trzeba zobaczyć. To najwyższy i najbardziej imponujący wodospad po polskiej stronie gór – jego wody opadają z wysokości 27 metrów trzema kaskadami do niewielkiego kotła eworsyjnego, powodując przy tym huk, który potrafi nieźle ogłuszyć...

Aby zobaczyć Wodospad Kamieńczyka z bliska, nie trzeba wiele wysiłku. Szeroki i łatwy szlak, prowadzący przez karkonoskie lasy, pokonać może każdy bez względu na kondycję. Dobrym pomysłem jest zatrzymanie się nad wodospadem podczas spaceru na Szrenicę – panujący tu chłód pomaga złapać oddech na dalszą wędrówkę. Tym bardziej że tuż przy wodospadzie znajdują się „Szałas Sielanka” i Schronisko „Kamieńczyk”, które zawsze serwują rozgrzewające przysmaki.

Największą atrakcją wodospadu jest znajdujący się u jego stóp Wąwóz Kamieńczyka: wąski i ciemny, otoczony jest przez 25-metrowe skalne ściany. Warto kupić bilet, by zejść w głąb wąwozu i przespacerować się po zawieszonej w powietrzu kładce pod sam wodospad. Uważni dostrzega w głębi wąwozu „Złotą Jamę”, gdzie znajdują się pokłady ametystów – najcenniejszych kamieni Karkonoszy.

Wizyta nad Wodospadem Kamieńczyka to prawdziwa gratka dla miłośników filmów. Znawcy tematu z łatwością rozpoznają tutejszy krajobraz, który... grał w hollywoodzkim hicie „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Macie apetyt na hollywoodzkie widoki w Karkonoszach? Wybierzcie się koniecznie nad Wodospad Kamieńczyka!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Wodospad Kamieńczyka, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin