Wodospad Panczawy to atrakcja, której nie powinien przegapić żadem miłośnik gór. Najwyższy wodospad Karkonoszy i całych Czech opada charakterystyczną, wielostopniową kaskadą z południowych stoków głównego grzbietu Karkonoszy. Główny wodospad ma wysokość 148, a wraz ze wszystkimi kaskadami – 250 metrów – nic więc dziwnego, że podziwiającym go turystom niejednokrotnie zapiera dech w piersi!

Wycieczka pod Wodospad Panczawy to jak zanurzenie się w nieznany i nieoswojony świat karkonoskiej przyrody. Niezwykłe panoramy, roztaczające się na dolinę Łaby z głównego punktu widokowego u szczytu panczawskich kaskad, należą do jednych z najpiękniejszych widoków w Czechach. Aby doświadczyć prawdziwej potęgi tutejszej przyrody warto zejść do stóp wodospadu i udać się na spacer wzdłuż Łabskiego Kotła niebieskim szlakiem. Huk opadającej z setek metrów wody i zapach świerkowego lasu sprawiają, że jest to niezapomniane przeżycie.

W pobliżu wodospadu znaleźć można jedne z najpopularniejszych atrakcji czeskich Karkonoszy. Zaledwie krok stąd wyrasta przytłaczające wielkością schronisko Labska Bouda, a równie niedaleko wybija Pramen Labe – czyli źródło samej Łaby. W dolnej części doliny leży Spindlerovy Mlyn – najbardziej znany ośrodek narciarski w Czechach i miasteczko, gdzie warto spędzić nieco czasu, by poznać słynną czeską gościnność.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Wodospad Panczawski (CZ), , 543 51 Špindlerův Mlýn
Regulamin