Zamek Grodziec to prawdziwa gratka dla miłośników fantastycznych panoram i tajemniczych historii. Warownia, której pierwsze mury postawiono na bazaltowym wzgórzu na wysokości 389 m n.p.m już w XII w., stoi tak naprawdę na szczycie... wygasłego wulkanu.
Zamek zachwyca z daleka swoją wyniosłą sylwetką i masywnymi wieżami, z których rozciągają się niezakłócone sudeckie panoramy. Odwiedzając jego wąskie, ciemne korytarze i przemierzając najciekawsze zakątki dziedzińców można poczuć ducha życia dawnej arystokracji, która przyjeżdżała tu już w XVIII w., odwiedzając jego świeżo odbudowane sale i komnaty – m.in. cześć palatium.
Właśnie wtedy bowiem Grodziec, „Zamek na Wulkanie”, stał się pierwszym zabytkiem w Europie dostosowanym do potrzeb turystów. Dziś można tu spacerować śladami ostatniego właściciela zamku: Herberta von Dirksena, który był prominentnym nazistowskim politykiem i bliskim współpracownikiem Hitlera, także uczestniczyć w grach terenowych, turniejach rycerskich i całonocnych biesiadach.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zamek Grodziec, Grodziec 111, 59-516 Zagrodno
  • 76 300 10 20
  • grodziec@grodziec.com
  • www.grodziec.com
Regulamin