Znajdująca się tylko 3 kilometry od Lubawki „Bukówka” to wodny raj i... ponad 300 kilometrów szlaków pieszych i rowerowych, które zachwycą każdego górskimi panoramami. Zbiornik, położony w przycupniętych u stóp Sudetów Mniszkowicach, zapewnia atrakcje wodne (i nie tylko!) dla całej rodziny – przez cały rok!

Latem wody „Bukówki” to raj dla miłośników sportów wodnych i amatorów kąpieli – nic dziwnego, to w końcu największe kąpielisko w okolicy! Wędkarze mogą tu złowić dorodnego szczupaka, okonia czy pstrąga, a maniacy wodnej adrenaliny – spróbować sił w kitesurfingu lub windsurfingu.

To jednak nie wszystko: bliskość gór i sprzyjających prądów powietrznych gwarantuje niezapomniane podniebne przeżycia – to jedno z najlepszych miejsc w regionie, by dać się ponieść magii paralotniarstwa i motolotniarstwa! Coś dla „dwukołowców”? Jasne! Miłośnicy mocnej adrenaliny i MTB mogą do woli szaleć po krętych, stromych leśnych ścieżkach aż do pierwszych śniegów.

Zimą „Bukówka” jest równie atrakcyjna, co latem. Przez cały sezon narciarski można stad szybko, łatwo i wygodnie dotrzeć do najbardziej znanych ośrodków narciarskich w tej części Sudetów, by oddać się białemu szaleństwu.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zapora i Jezioro Bukówka, , Miszkowice / Bukówka
Regulamin