Jezioro Leśniańskie, rozciągające się u podnóża murów Zamku Czocha, to idealne miejsce na popołudniowy wypoczynek po zwiedzaniu najbardziej tajemniczego z polskich zamków. Samo jezioro jest zbiornikiem sztucznym, utworzonym na początku XX wieku przez zatamowanie wód rzeki Kwisy. Jednak dziś jego „sztuczności” nie widać ani trochę — zarówno wody, jak i brzegi jeziora opanowała bowiem przyroda.

Brzegi Jeziora Leśniańskiego tętnią życiem przez całe lato. Leniwy wypoczynek na plaży? Próbowanie świeżych ryb w znajdujących się dookoła barach? Wycieczki kajakiem, rowerem wodnym czy żaglówką? Biwakowanie pod gwiazdami ciemnego izerskiego nieba? A może 40-minutowy rejs spod murów Zamku Czocha w kierunku potężnej zapory i spotkanie z okolicą z nowej, nieznanej perspektywy? Wszystko jest tu możliwe! 

Brzegi jeziora można odkrywać codziennie od nowa.. Nowe tajemnice Zamku Czocha, zwanego „Twierdzą Szyfrów”, sekrety mniej znanego Zamku Rajsko, przycupniętego po drugiej stronie zbiornika, a może zagadki kryjące się wśród okolicznych lasów? Jedno jest pewne: nad Jeziorem Leśniańskim atrakcji nigdy nie zabraknie!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zapora i Jezioro Leśna, , 59-820 Leśna
Regulamin