Zapora Wodna w Pilchowicach to zabytek techniki, który nie znudzi nikogo. To monumentalne i wzbudzające podziw dzieło inżynierii XX.wieku, liczące ponad 100 lat, onieśmiela swoim ogromem. Nic dziwnego: łuk kamiennej tamy mierzy 290 metrów, a wysokość - 65 metrów. To do dziś największa zapora w Polsce, zbudowana z naturalnego kamienia. 

Wizyta w Pilchowicach to nie tylko spotkanie z techniką. To także zetknięcie się z okiełznaną tu przyrodą. Jezioro Pilchowickie, efekt zablokowania przez zaporę rzeki Bóbr, jest równie imponujące, co sama tama. Długie na 7 kilometrów i rozciągające się na 240 hektarów jest wspaniałym miejscem na popołudniową ucieczkę od zgiełku miasta. Dookoła zbiornika znajduje się widokowa ścieżka spacerowa, a wzdłuż brzegu – przystanie, z których można wyruszyć w podróż kajakiem, rowerem wodnym, żaglówką, a nawet...statkiem „Franuś”!

Klimatyczna karczma niedaleko zapory, miejsca na grilla oraz biwak, które wyznaczono w pobliżu sprawiają, że warto tu przyjechać z przyjaciółmi i...spędzić noc pod gwiazdami!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zapora i Jezioro Pilchowice , , Pilchowice
Regulamin