Ukryty wśród wzgórz i wąwozów Wrzeszczyn to miejsce, które pokochają wszyscy miłośnicy dzikich Sudetów. Niewielka miejscowość, położona nad sztucznie utworzonym Jeziorem Wrzeszczyńskim, zachęca do leśnych wędrówek i wędkarskich weekendów, a także – do spotkania z geniuszem myśli technologicznej XX.wieku.

Jezioro Wrzeszczyńskie i tamująca je zapora tworzą imponujący widok. Kamienną tamę, wysoką na 20 i szeroką na ponad 200 metrów najlepiej podziwiać z góry w momencie spuszczania wody – właśnie wtedy można zdać sobie sprawę z jej rozmiarów.

Brzeg jeziora, długi na ponad 3 kilometry, otaczają gęste mieszane lasy, wśród których wiją się szlaki piesze i rowerowe. Najbardziej znany, szlak rowerowy ER-6 „Dolina Bobru” pozwala zobaczyć najpiękniejsze zakątki regionu i...sprawdzić swoją kondycję na leśnych podjazdach i zjazdach. Miłośnicy pieszych wędrówek pokochają tutejsze szlaki, prowadzące do malowniczego Barcinka i historycznego Siedlęcina. Warto je wypróbować - zwłaszcza w okresie jesieni, rozpalającej lasy feerią barw!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zapora i Jezioro Wrzeszczyn, , Wrzeszczyn
Regulamin