Niewielkie i historyczne Złotniki, znajdujące się nieco z dala od głównych szlaków turystycznych w regionie, potrafią oczarować. Miejscowość, która robi wrażenie zatrzymanej w czasie, przyciąga turystów otaczającą je przyrodą. Tutejsza zapora i Jezioro Złotnickie są ulubionym miejscem wypoczynku miłośników wodnych atrakcji. Warto przyjechać tu w gorący letni dzień, by ochłodzić się w czystych wodach jeziora i oddać się beztroskiemu plażowaniu.

Jezioro Złotnickie jest bliźniakiem sąsiedniego Jeziora Leśniańskiego. Ten sztucznie utworzony zbiornik, powstały w wyniku zatamowania rzeki Kwisy, rozciąga się dziś na przestrzeni ponad 120 hektarów. Mniej zatłoczone od swojego „bliźniaka” i oferujące więcej dzikich krajobrazów, Jezioro Złotnickie zachęca do wypoczynku zarówno strzeżonymi, jak i pełnymi uroku dzikimi plażami.

Brzegi jeziora to raj dla amatorów sportów wodnych – można tu wypożyczyć kajak lub  rower wodny i samodzielnie eksplorować tutejsze wody. Znakomicie będą się tu też bawić wędkarze. W czystych wodach pływają tu karpie, amury, okonie, liny, węgorze i szczupaki. Przy takiej obfitości gatunków podwodnej fauny każdy może złowić wymarzoną „taaaką rybę”. A jeżeli połów się nie powiedzie? Spokojnie - złotnickich ryb spróbować możemy również w ośrodkach wypoczynkowych i barach, znajdujących się dookoła jeziora!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zapora i Jezioro Złotniki , , Gryfów Śląski / Leśna
Regulamin