Zapora na Łomnicy urzeka odwiedzających Karpacz na wiele sposobów. Kamienna zapora uderza swoją potęgą, wodospad zachwyca ogłuszającym szumem, a znajdujący się obok zalew – koi zmysły relaksującą grą światła na wodzie. Jeżeli dodasz możliwość podziwiania tych elementów w trakcie wieczornego koncertu nad samym brzegiem olbrzymiej tamy, otrzymasz idealną receptę na wieczór w Karpaczu!

Przepływająca przez Karpacz Łomnica — górska, rwąca rzeka — jest atrakcją, ale i...przekleństwem miasta. Jej wzburzone wody przez stulecia niszczyły okolice w trakcie licznych powodzi. Po najsłynniejszej, która zalała miasto w 1897 roku, jej porywczy charakter postanowiono ujarzmić, budując zaporę. Wzniesiona w 1915 roku konstrukcja od razu stała się jedną z największych atrakcji miasta.

Przed wojną goszczący w Karpaczu turyści mogli tu pływać kajakiem, zażywać kąpieli i delektować się muzyką w muszli koncertowej. Dziś zmieniło się niewiele: muzyka gości we wnętrzach restauracji nad brzegiem zalewu, a szlak czerwony, prowadzący przez koronę tamy na Grabowiec, przemierzają tysiące turystów!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zapora na Łomnicy, , Karpacz
Regulamin